Perović nadomak finala

RAČICE – Kajakaš bezdanskog Dunava Aleksandar Perović nastup na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Račicama završio je u polufinalu. Subotnji kvalifikacijski nastup u kajakaškoj disciplini K–1 500 metara završio je na četvrtoj poziciji, s vremenom 1:59,36. Pobjednik Lavinj (Can) bio je za tri sekunde brži. U polufinalu se 27 kajakaša borilo za po devet mjesta u A i B finalu svjetskog prvenstva. Perjanica Dunava, iako daleko brži nego u kvalifikacijama, nije se uspio plasirati u završnicu. Perovićevo vrijeme 1:52,02 bilo je dostatno tek za sedmo mjesto u polufinalnoj skupini. Posljednji kvalificirani, poziciju bolji Slovak Meslenji, bio je za sekundu brži od Bezdanca, dostatno za plasman u B finale. Zlato je osvojio Andraš Redl, nastavivši dominaciju mađarskih kajakaša. Pola sekunde zaostao je srebrni, Kanađin Lavinj, a cijelu sekundu brončani, Čeh Sobišek.